Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
139
1319700

Luis Gispert

(USA, Född 1972)
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
9 750 - 14 600 EUR
11 300 - 17 000 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Luis Gispert
(USA, Född 1972)

"B17", 2009

Signerad L Gispert och numrerad 3/6 a tergo. C-print monterad på akrylglas och ramad, 126,5 x 215 cm inklusive ram.

Proveniens

Mary Boone Gallery, New York.
Lindqvist Contemporary, Stockholm.
Inköpt från ovanstående av nuvarande ägare.