Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
186
1327897

Terry O'Neill

(Storbritannien, 1938-2019)
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 410 - 3 900 EUR
3 960 - 4 530 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Terry O'Neill
(Storbritannien, 1938-2019)

"Sean Connery, Las Vegas, 1971"

Signerad Terry O'Neill och numrerad 3/50. Silvergelatinfotografi, bildyta 68 x 44,5 cm.

Proveniens

Tres Hombres Art, Halmstad.
Privatsamling, Sverige.

Terry O'Neill, "Terry O'Neill: The A-Z of Fame", 2013, avbildad helsida sid 80.