19
1347969

Ingo Maurer

(Tyskland, Född 1932)
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
914 - 1 370 EUR
971 - 1 460 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69
Ingo Maurer
(Tyskland, Född 1932)

taklampa "Uchiwa", M Design, sannolikt 1970-tal.

Sammansatt av solfjädrar, bambu med mera. Höjd ca 96 cm, diameter ca 50 cm.

Smärre skador och slitage.

Tilläggslista

sannolikt 1970-tal.