27
1350035

Willy Rizzo

(Italien, 1928-2013)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 330 - 1 780 EUR
1 400 - 1 870 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Willy Rizzo
(Italien, 1928-2013)

matbord, "Savage", Sabot, Italien 1970-80-tal.

Fanerat i björkrot, skivan med mässingslister, höjd 74 cm, skivans mått 120 x 120 cm.

Smärre slitage och fanérskador.