Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
278
1344061

Max Mikael Book

(Sverige, Född 1953)
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 850 - 6 820 EUR
6 800 - 7 930 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Max Mikael Book
(Sverige, Född 1953)

"Var en vinge"

Signerad Max Book och daterad 2007 a tergo. Duk 116 x 160 cm.

Proveniens

Stockholms Auktionsverk, "Design - Nutida Konst", 11 maj 2015, kat nr 1121.
Privat samling, Stockholm.