369
1350814

Russ Warren

(USA, Född 1951)
"jumping ship".
"jumping ship".

"Jumping Ship"

Signerad Warren och daterad 2/82 a tergo. Duk 153 x 140 cm.

Utropspris:

10 000 - 12 000 SEK

997 - 1 196 EUR

Klubbat pris:
Proveniens

Fredrik Roos Collection.
Stockholms Auktionsverk, "Moderna Kvalitén", 7 december 1994, kat. nr 1363.

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst
+46 (0)739 40 08 19