369
1350814

Russ Warren

(USA, Född 1951)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
887 - 1 070 EUR
935 - 1 120 USD
Klubbat pris

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Russ Warren
(USA, Född 1951)

"Jumping Ship"

Signerad Warren och daterad 2/82 a tergo. Duk 153 x 140 cm.

Proveniens

Fredrik Roos Collection.
Stockholms Auktionsverk, "Moderna Kvalitén", 7 december 1994, kat. nr 1363.