38
1353951

Tom Dixon

(Storbritannien, Född 1959)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Tom Dixon
(Storbritannien, Född 1959)

matta, "Maze", handtuftad, ca 478 x 478 cm, "MAZE By ASPLUND".

Specialbeställd 2011. Baksidan med svart läderetikett: ASPLUND.

Ställvis slitage, smutsig, fläckar. Baksidan med några områden med skador orsakade av fukt.

Tilläggslista

Specialbeställd 2011.

Formgivare