Arne Jones E1299
38
1353951

Tom Dixon

(Storbritannien, Född 1959)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Tom Dixon
(Storbritannien, Född 1959)

Matta, "Maze", handtuftad, ca 478 x 478 cm, "MAZE By ASPLUND".

Specialbeställd 2011. Baksidan med svart läderetikett: ASPLUND.

Ställvis slitage, smutsig, fläckar. Baksidan med några områden med skador orsakade av fukt.

Tilläggslista

Specialbeställd 2011.

Formgivare