Madeleine Pyk – en samling F769
224
1314932

Rakel Carlander

(Sverige)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 710 - 1 900 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Rakel Carlander
(Sverige)

Matta, rölakan, ca 310,5 x 195,5-199 cm, signerad RC.

Ljust melerad botten med rutmönster i olika blå nyanser och olika polykroma geometriska mönster. Brunblåmelerad bård.

Något slitage och smutsig, fläckar. Kortsidorna med obetydliga skador, de flesta fransar skadade eller saknas.