262
1340679

Sylvia Stave

(Sverige, 1908-1994)
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77
Sylvia Stave
(Sverige, 1908-1994)

Kanna, CG Hallberg, Stockholm 1930-tal.

Nysilver / alpacca, rottingflätad hänkel, stämplad CGH Stockholm ALP G 15. Höjd 18 cm.

Möjligen senare lödning på insidan av locket.

Formgivare