369
1349657

Golvlampa, Swedish Modern, 1940-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
115 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Stomme i kannelerad mässing, skärm i mässing med vågformad kant, fot i marmor, höjd 165 cm.

Smärre slitage och bucklor. Nydragen el.

Modellen avbildad i annons från Sven Staafs inredningsbutik.