38
1343549

Saara Hopea

(Finland, 1925-1984)
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
526 - 701 EUR
547 - 729 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77
Saara Hopea
(Finland, 1925-1984)

vas "Panter", Nuutajärvi Notsjö, Finland 1957.

Klarglas med prickar i lila samt luft. Signerad S. Hopea Nuutajärvi Notsjö -57, höjd 16,5 cm.

Några smärre repor.

Formgivare