394
1340480

Uno & Östen Kristiansson

(Sverige, 1925-2009 respektive 1927-2003)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Uno & Östen Kristiansson

Taklampa, Luxus, Vittsjö, 1950/1960-tal.

Stomme i teak med 10 skärmar i vitt glas, höjd ca 200 cm, diameter ca 115 cm

Smärre slitage.