478
1345150

Ram Kumar

(Indien, 1924-2018)
Ram kumar, "landscape".
Ram kumar, "landscape".
Ram kumar, "landscape".
Ram kumar, "landscape".
Ram kumar, "landscape".

"Landscape"

Signerad och daterad -68. Duk 130 x 178 cm.

Utropspris:

800 000 - 1 000 000 SEK

Klubbat pris:
1 400 000 SEK
Proveniens

Pundole Art Gallery, Mumbai.
Privatsamling, Sverige (Inköpt 1969 av nuvarande ägare från ovanstående).

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist Grafik
+46 (0)739 40 08 27