480
1345167

Krishna Shamrao Kulkarni

(Indien, 1916-1994)
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
8 870 - 13 300 EUR
9 360 - 14 000 USD
Klubbat pris
95 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Krishna Shamrao Kulkarni
(Indien, 1916-1994)

"Kashmir"

Signerad. Duk 77 x 154 cm.

Proveniens

Privatsamling Sverige (införskaffad direkt frånkonstnären på 1960-talet).