480
1345167

Krishna Shamrao Kulkarni

(Indien, 1916-1994)
Krishna shamrao kulkarni, "kashmir".

"Kashmir"

Signerad. Duk 77 x 154 cm.

Utropspris:

100 000 - 150 000 SEK

Klubbat pris:
95 000 SEK
Proveniens

Privatsamling Sverige (införskaffad direkt frånkonstnären på 1960-talet).

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist Grafik
+46 (0)739 40 08 27