532
1355027

Yasse Tabuchi

(Japan, 1921-2009)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 680 - 3 580 EUR
2 840 - 3 790 USD
Klubbat pris

Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern och klassisk konst
+46 (0)707 78 35 71
Yasse Tabuchi
(Japan, 1921-2009)

"Arbres au ciel rose"

Signerad med monogram. Även signerad och daterad a tergo Yasse Tabuchi 1977. Duk 81 x 100 cm.

Proveniens

Thelma Zoega, Helsingborg.
Därefter i arv till nuvarande ägare.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?