55
1357932

Fulvio Bianconi

(Italien, 1915-1996)
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
883 - 1 330 EUR
940 - 1 410 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69
Fulvio Bianconi
(Italien, 1915-1996)

vas, "Fasce Orizzontali", Venini, Murano, Italien 1950-tal, modell 4315.

Flaskform, dekor av horisontella band i rött och blått, signerad med etsad, rektangulär stämpel venini murano ITALIA. Höjd 33 cm.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?