567
1352527

Arman (Armand Pierre Fernandez)

(Frankrike/USA, 1928-2005)
"tools of persuasions".
"tools of persuasions".
"tools of persuasions".
"tools of persuasions".
"tools of persuasions".
"tools of persuasions".
"tools of persuasions".
"tools of persuasions".

"Tools of persuasions"

Signerad Arman och daterad -77. Unik. Gouache på papper på papper fäst på duk 127 x 98 cm. Registrerad hos Archives Denyse Durand-Ruel med arkivnr. 3757.

Utropspris:

60 000 - 80 000 SEK

6 006 - 8 008 EUR

Klubbat pris:
Tilläggslista

Korrekt titel: "Tools of persuasions"
Gouache på papper på papper fäst på duk

Proveniens

Galleri MDA, Helsingborg.
Svensk privatsamling.

Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern konst
+46 (0)707 78 35 71