724
1345772

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

"Hommage à Strindberg"

Färglitografi, 1976, signerad och numrerad 9/100. Tryckt av La Poligrafa, Barcelona och utgiven av Galerie Börjeson, Malmö. 74,5 x 54,5 cm.

Mourlot 1104.