Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
733
1291528

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 900 - 5 850 EUR
4 530 - 6 800 USD
Klubbat pris
48 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

"Partie de campagne V"

Etsning och färgakvatint, 1967, signerad och numrerad H.C. i blyerts, tryckt hos Arte Adrien Maeght, Paris, utgiven av Maeght, Paris. Plåtstorlek 58,5 x 92,5 cm. Bladstorlek 73,5 x 104 cm.

Dupin 434.