743
1340200

Zao Wou-ki

(Kina, 1921-2013)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris
48 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Zao Wou-ki
(Kina, 1921-2013)

Utan titel, ur "Canto Pisan"

Akvatintetsning i färg, 1972. Signerad och numrerad 94/150. Utgiven av Pierre Belfond, tryck av Atelier Bellini, Paris. Plåtstorlek 40,7 x 25,6 cm (Japan nacré).

Agerup 218.

Konstnär