Madeleine Pyk – en samling F769
1011
1363936

Vaser med lock, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
42 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rosepaletten av fladdermöss, shoutecken och pärsikor allt mot en gul scrafittogrund. Höjd 27,5 cm.

Proveniens

From the Collection of a Swedish Noble family.