1033
1349152

Kopp, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad dekor av kalligrafi och elegant dam i traditionell dräkt. Höjd 6,2 cm. Diameter 8 cm.

Slitage.