1038
1354090

Vas, porslin. Kina, 1900-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02
Vas, porslin. Kina, 1900-tal.

Med sigillmärke i botten. Dekor i famille rosepaletten av fåglar i lotusdamm. Skuldran med fortlöpande lotusscroll mot gul fond. Höjd 42,5 cm.

Slitage.