105
1332724

Bordspendyl, Frankrike 1700-talets mitt, märkt Julien Le Roy Hr du Roi A Paris (verksam till 1759), Louis XV.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons. Rik dekor med putti, musik trofé och akantus. Emaljerad urtavla i vitt och blått. Höjd 50, bredd 31 cm. Nyckel och pendel medföljer.