1053
1361589

Tallrikar, sex stycken, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
575 - 766 EUR
650 - 867 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Med Chenghuas märke i botten. Dekor i underglasyrblått av kaninjakt. Diameter 23,5 cm.

Nagg, krackelyr.