110
1346006

Bordspendyl, Frankrike 1800-talets början, Empire.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons. Klassicerande motiv med gudinna och putto samt fabeldjur. Urtavla i emalj märkt "A Paris". Höjd 44, längd 32 cm. Pendel och nyckel medföljer.