1105
1355505

Urna, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
474 - 664 EUR
543 - 760 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ovoid med svagt utsvängd hals, dekor i underglasyrblått av fenixfåglar i blommande trädgård. Höjd 32,5 cm.

Mistor, slitage, kantnötning.