112
1361584

Bordspendyl, Frankrike 1800-talets början, Empire.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och patinerad brons. Dekor i form av en antikiserande kvinna, gripar samt palmettbårder. Emaljerad urtavla. Märkt " à Paris". Längd 28, bredd 12, höjd 45 cm. Pendel och nyckel medföljer