Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
129
1357696

Ljusstakar, ett par, Frankrike, 1800-talets början, Empire.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Klubbat pris
38 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons. Rik dekor med pärlstav, korgflätning och frukter samt palmetter. Höjd 30,5 cm.

Se Bukowskis auktion 589, 2015 nr 1258.