Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
15
1360140

Byrå, tillskriven Jonas Hultsten (mästare i Stockholm 1773-1794), Gustaviansk.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 920 - 3 900 EUR
3 400 - 4 530 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med bl.a mahogny och lönn. Beslag av förgylld mässing. Skiva av grå kalksten. Tre lådor. Inläggningar av vindruvor samt festonger. Längd 77, bredd 49, höjd 87 cm.