151
1350364

Smörask med lock, Älvdalen, 1800-talets början, Empire.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Blybergsporfyr. Fasetterad ask. Lockknopp av förgylld mässing i form av pinjekotte samt akantusblad. Diameter 12,3 cm.