200
1357216

Carl Beck, bägare, silver, (verksam 1717-1736), Stockholm 1732.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
9 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Delvis förgylld, konande, på räfflad fot, vågband och stämplad lambrequinbård. Graverade initialer ANS : CND. Höjd 17 cm, Diameter 13,5 cm. Vikt 393 gram.