239
1355543

Skål/Bratina, silver, Khlebnikov, Moskva 1910. Svenska importstämplar.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 440 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Delvis förgylld med dekor i plique-a-jouremalj i grönt, rött, vitt, blått och gult. Graverad initial och datering. Höjd 4,5 cm. Total vikt 136 g.