320
1358230

Matta, semiantik/old, Veramin, ca 213 x 146 cm

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Mörkblå botten med polykromt minakhanimönster. Rödmelerad huvudbård med palmett-, blom- och arabeskrankor

Ställvis något slitage, smutsig, smärre fläckar. Långsidorna med skador och trampveck.