322
1334842

Matta, semiantik Yesd sannolikt, ca 409-420 x 325,5-333,5 cm.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 090 - 3 530 EUR
3 220 - 3 680 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Kamelhårsfärgad botten med stort polykromt spaljémönster med arabesker, palmetter och blommor. Ljusblåmelerad huvudbård med blom- och palmettranka.

Något ställvis hårdare slitage, smutsig, fläckar, lagningar. Baksidan med missfärgningar, malskador och brännskada.