325
1351147

Praktpokal med lock, glas. Böhmen, 1700-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 320 EUR
1 120 - 1 400 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Konande cuppa, balusterben, stor fot, etsad, slipad och graverad dekor. Central med vapensköld med stående tvåsvansat lejon. Höjd 41 cm.

Slitage.

Proveniens

Köpt på auktion från Jack Levinovitz (1928‑2018) Samling.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

766. Pelle Åberg, Två kvinnor på cafe,
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
12 000

ditt bud
Fair warning
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
Aktuellt bud:
12 000 SEK