328
1340439

Flaska med propp, opalinglas. Ryssland, omkring år 1800.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
366 - 548 EUR
383 - 575 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Vitt opalinglas, målad polykrom och förgylld dekor av blommor. Höjd 22,5 cm.

Slitage. Proppen med nagg.

Proveniens

Purchased by the present owner in St Petersburg in the 1960's.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?