339
1355803

Garnityr, fem delar, fajans. Holland, Delft, sent 1700-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Märkta AK. Bestående av tre urnor med lock samt två trumpetformade vaser. Höjd 33,5 resp 46 cm.

Nagg. En urna med ifyllda nagg vid foten och limmad lockknopp. En vas lagad.