34
1335841

Konsolbord, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Gustavianskt.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 800 - 2 700 EUR
1 900 - 2 850 USD
Klubbat pris
50 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgyllt och bronserat. Skuren dekor med festonger, pärlstav, fleuroner samt urna. Skiva i grå kalksten. Längd 80, bredd 40, höjd 78 cm.