345
1340418

Figurin, porslin. Fürstenberg, 1700-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Halva delen ur "Sultanens fru med slavinna". Efter model nr. 120 av Anton Carl Luplau (1745-95). Höjd 24 cm.

Slitage, skador, lagningar.