353
1357117

Ägg, porslin. Ryssland, troligen kejserliga porslinsmanufakturen, St Petersburg, 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad polykrom och förgylld dekor av Jesu uppståndelse. Frånsidan med Христос воскрес. Höjd 9,5 cm.

Slitage.