378
1351438

Desserttallrikar, tolv stycken, porslin. Royal Copenhagen, "Flora Danica", Danmark, 1900-tal.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 910 - 3 390 EUR
3 330 - 3 880 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Konturerade, genombrutna, med målad polykrom och förgylld dekor efter litterärt verk över den danska floran. Märkt med modellnummer 3554. Diameter 23 cm.

Slitage.