Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
411
1355391

Bulgari en collier och ett par örhängen

Utropspris
800 000 - 1 000 000 SEK
77 500 - 96 900 EUR
88 700 - 111 000 USD
Klubbat pris
800 000 SEK
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

collier 18K guld med ovala och runda briljantslipade diamanter totalvikt enligt uppgift 21.42 ct varav den största diamantens vikt enligt uppgift är 1.29 ct, bredd 12 - 16 mm, längd 39.5 cm, totalvikt 114 g. Signerad Bulgari och med franska stämplar. Örhängen 18K guld med ovala och runda briljantslipade diamanter totalvikt 4.67 ct enligt uppgift, mått 17 X 22 mm, totalvikt 19 g. Signerade Bulgari och med franska stämplar. Anpassade etuier från Bulgari medföljer.