51
1359261

Karmstolar, ett par, tillskrivna Erik Öhrmark (mästare i Stockholm 1777-1813), Sengustavianska.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris
60 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgyllda och bronserade. Baljmodell med dekor med lagerfestong. Sitthöjd 47, rygghöjd 84 cm.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

45. Hilma af Klint, matta, "Group V, no 2. Series WUS, Seven Pointed Star", numrerad 9/30, handtuftad, ca 195 x 160 cm.
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
Aktuellt bud:
26 000 SEK