Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
588
1350493

Jenny Nyström

(Sverige, 1854-1946)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 880 - 4 850 EUR
4 440 - 5 540 USD
Klubbat pris
48 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Jenny Nyström
(Sverige, 1854-1946)

Julafton vankas

Signerad Jenny Nyström. Akvarell 23,5 x 15 cm.

Konstnär

Representerad på Nationalmuseum i Stockholm och på andra svenska museer.