595
1356872

Robert Thegerström

(Sverige, 1857-1919)
Robert thegerström, sommardag i trädgården.

Sommardag i trädgården

Signerad Robert Thegerström med dedikation till Fröken Betty Nathanson och daterad Dalarö 17/8 1885. Akvarell 33 x 24,5 cm.

Utropspris:

18 000 - 20 000 SEK

1 802 - 2 002 EUR

Klubbat pris:
22 000 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962