595
1356872

Robert Thegerström

(Sverige, 1857-1919)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 600 - 1 780 EUR
1 680 - 1 870 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962
Robert Thegerström
(Sverige, 1857-1919)

Sommardag i trädgården

Signerad Robert Thegerström med dedikation till Fröken Betty Nathanson och daterad Dalarö 17/8 1885. Akvarell 33 x 24,5 cm.

Konstnär