727
1180944

Ilja Jefimovitj Repin

(Ryssland, 1844-1930)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 620 - 3 050 EUR
2 740 - 3 190 USD
Klubbat pris
Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern och klassisk konst
+46 (0)707 78 35 71
Ilja Jefimovitj Repin
(Ryssland, 1844-1930)

Dansande flicka

Signerad I. Repin (med kyrilliska bokstäver) och daterad 1890. Tusch på papper. Bildyta: 35 x 21 cm.